کتاب سال خرگوش

اثر آرتو پاسیلینا از انتشارات کتاب سرای نیک - مترجم: فرناز تیمورازف-داستان کمدی

«از شغلش خسته شده، سالیان است که زندگی زناشویی او را آزار می دهد. واتانن روزنامه نگار، روزهایش را یکی پس از دیگری با آزردگی می گذراند. تا اینکه یک روز که از یک مصاحبه کسل کننده و تهوع آور در حال رانندگی به خانه است، یک بچه خرگوش را زیر می گیرد... و واتانن ناگهان خود را مشتاق یک زندگی هیجان آور می یابد و در فنلاند سفر می کند.

رمان حاضر با بیانی بسیار زیبا از نویسنده مشهور پاسیلینا، جدی ترین و بامزترین مضمون را تواما دربردارد. او در رمان خود دیدگاهی کنایه آمیز به روح فنلاند دارد و با کلمات مبتذل و زیرمایه های سنت ادبی با ظرافت بازی می کند. کسی که یک کتاب از پاسیلینا خوانده باشد، بی صبرانه در انتظار آثار بعدی اوست.»

این کتاب از ۲۴ فصل تشکیل شده است که «خرگوش»، «گزارش ماجرا»، «مقدمات»، «مرغزار»، «بازداشت»، «حوزه نظارت»، «رئیس جمهور»، «آتش سوزی در جنگل»، «در باتلاق»، «در کلیسا»، «بابابزرگ»، «کورکو»، «کلاغ»، «قربانی»، «خرس»، «شام»، «آتش»، «بازگشت به هلسینکی»، «کراپولا»، «احساس حقارت»، «ملاقات کننده»، «دریای سفید»، «در دست قانون» و «پایان» نام های این ۲۴ فصل است.

این رمان از متن انگلیسی اثر (The year of the hare) چاپ ۲۰۱۰ انتشارات PENGUIN BOOKS به ترجمه هربرت لوماس به فارسی ترجمه شده و مترجم به منظور دقت بیشتر و رفع برخی ابهامات و اشتباهات، از متن آلمانی آن (Das Jahr des Hasen) چاپ اکتبر ۲۰۰۸ انتشارات BASTEI LUBBE به ترجمه رگینه پیرشل نیز کمک گرفته است.


خرید کتاب سال خرگوش
جستجوی کتاب سال خرگوش در گودریدز

معرفی کتاب سال خرگوش از نگاه کاربران


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سال خرگوش


 کتاب دگردیسی در ضیافت
 کتاب شوایک
 کتاب خدا حفظتان کند دکتر کوارکیان
 کتاب سفر شگفت انگیز مرتاضی که در جالباسی آیکیا گیر افتاده بود
 کتاب من حتی جوکترم 2
 کتاب نویسنده پشت پرده