کتاب اتحادیه ی ابلهان

اثر جان کندی تول از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پیمان خاکسار-داستان کمدی

داستان انتشار اتحادیه‌ی ابلهان نوشته‌ی جان کندی تول داستان غریبی است. جان کندی کتاب را در سی سالگی نوشت و بعد از اینکه هیچ ناشری زیر بار چاپ آن نرفت به زندگی خود پایان داد. مادرش یازده سال تلاش کرد تا بالاخره دانشگاه لوییزیانا راضی به انتشار کتاب شد. کتاب به محض انتشار غوغا به پا کرد و همان سال - 1981 - جایزه پولیتزر را ربود. شاید بتوان محبوبیت کتاب را با ناطور دشت سلینجر مقایسه کرد.

ایگنیشس جی رایلی، قهرمان داستان، یک متخصص قرون وسطا است که تمام دنیا را از دریچه‌ی کتاب تسلای فلسفه‌ی بوئتیوس، فیلسوف قرون وسطایی، می بیند. تمام زندگی اش فلسفه بافی است و انزجار از جامعه‌ی آمریکا. او که یک دن کیشوت امروزی است، وادار می شود از خلوت خود بیرون بیاید و با جامعه ای که از آن متنفر است روبه‌رو شود و به شیوه‌ی دیوانه‌وار خود با آن بستیزد. بسیاری از منتقدان، اتحادیه ابلهان را بزرگ‌ترین رمان کمدی قرن می‌دانند.

رمان اتحادیه‌ی ابلهان توسط پیمان خاکسار به فارسی ترجمه شده و نشر چشمه آنرا منتشر کرده است.


خرید کتاب اتحادیه ی ابلهان
جستجوی کتاب اتحادیه ی ابلهان در گودریدز

معرفی کتاب اتحادیه ی ابلهان از نگاه کاربران
** هشدار اسپویلر ** اولین چیزها برای اولین بار: این کتاب کاملا شگفت انگیز شاهکار همه شما اعتقاد ندارند. آیا خنده داره؟ بله آیا آن هوشمند است؟ بدون شک آیا شخصیت های جالب و توسعه یافته اند؟ Id بگو بگو با این حال، آن را به عنوان خنده دار و هوشمند است و شخصیت های جالب و پیشرفته به عنوان مردم به شما بگویم؟ اگرچه این کتاب را در مکان های نیمه عمومی مطالعه می کردم، من کمتر از 3 نفر بودم که به من می آمدند و به من نشان می دادند که چقدر خنده دار است (چرا مردم این کار را انجام می دهند؟ بنابراین آنها احساس نیاز به قطع و اطمینان می دهند؟ آیا آنها فکر می کنند حس شوخ طبعی من کم توسعه یافته است و من نمی توانم خودم را طنز ببینم، بنابراین من باید این واقعیت را که این کتاب خنده دار به من قبل از قبل توضیح داده شده است؟ فقط من را ترک کنید و اجازه دهید کتاب را برای خودم بخوانم!) من فکر کردم این یک کتاب بسیار خنده دار بود اما خیلی غیرممکن به نظر می رسید که من می توانستم به غریبه بپیوندم در حالی که آنها در اواسط حکایات بودند و اجازه می دادند بدانند که این جادوگر چه می کرد، اگر این کار را نداشته باشد. ایگاتایوس جی رایلی یک شخصیت بی نظیر بزرگ و برمه جونز هم بسیار خوب بود. اما احساس کردم که بقیه بازیگران یک بعدی اند، که عمدتا برای جوک و غیره تنظیم شده اند. و همانطور که Ignatius بزرگ است، عمل او کمی تکراری می شود. قسمت هایی از طرح کتاب نیز احساس می کنند، مانند بازداشت pornography در اوج کتاب. چرا این غیر قانونی بود؟ دقیقا؟ همه گفتند، با این حال، این کتاب خواندن بسیار لذت بخش بود. من آن را خیلی دوست داشتم، حتی اگر فکر نکنم شاهکار کاملا بی نظیر باشد، آن را ساخته است. من فکر می کنم این کتاب به شدت از اسطوره نویسان سود می برد، همانطور که در معرفی واکر پرسی (Toole) نوشت آنچه که او فکر کرد رمان بزرگ آمریکایی بود و زمانی که قادر به فروش دستنوشته ای نبود که در نهایت زندگی خود را به دست آورد. مادرش در نهایت این دستنوشته را پیدا کرد، آن را به پرسی فرستاد، آن را خواند و عاشقش کرد، و این کتاب را پس از مرگ منتشر کرد، جایی که جایزه پولیتزر را برای داستانی دریافت کرد). Toole به وضوح این کتاب را بزرگ و معتقد بود که او تا به حال حداقل پیش نویس های اولیه و یا رئوس مطالب یک دنباله که جزئیات Ignatius و Myrnas سوء استفاده و نزاع در نیویورک. برای من، تلاش آشکار از کتاب ها پایان دادن به ایجاد مجموعه ای از کتاب های Ignatius J. Reilly است که هرگز کتاب را کمی ارزان تر نمی کند، اما احتمالا فقط من است. در مجموع، اگر هنوز رمان کمیک کامل نیست، هنوز یک کتاب عالی است.

مشاهده لینک اصلی
این یک رمان خنده دار و با صدای بلند است که داستان پر از طنز و جزئیات فراموش نشدنی طنزآمیز است، زیرا ما از ماجراهای قهرمان بزرگتر از جانبیش، ایگناتیس جی. ریلی پیروی میکنیم و از طریق جدید اورلئان در دهه 1960. اگر شما از یک رمان قرمز R. Cartoon فکر می کنید دور نیست. برخی از شخصیت هایی که ما ملاقات می کنیم: مدیر چرخ دستی های هات داگ است که چنگال بلند را به گردن ضخیم ایگناتوس، مالک کارخانه شلوار می کشد، که دائما بایستی نبرد کلامی را با همسر فوق العاده انتقام جو، یک پیچ و تاب، طنز تئاتری و یک برش سیب زمینی سرخدار با یک کوکتو. رنگ کثیف و بافت و طعم و مزه برای پر کردن ده ها رمان وجود دارد، اما به نوعی جان کاندیدی توئل موفق به فشرده کردن آن همه داستان های تیزهفته خود می شود. آنچه که واقعا این عمق داستان را ابعاد متافیزیکی از طریق جهان بینی یونانی نشان می دهد، که شامل خواندن دقیق تحسین فلسفه توسط بوئتیوس و آگاهی از چرخش فلورانس. و ما راست را با ایگناتوس می بینیم که چرخ داللت فورتونا را چرخانده است، همانطور که صفحات را تبدیل می کنیم. چه نویسنده ای عجب داستانی؛ چه تجربه ای هستی از دست نده یک نسخه از این کتاب را دریافت کنید و برای یکی از بهترین سوالات ادبی زندگی خود تنظیم کنید.

مشاهده لینک اصلی
Ooo-wee، این یک سواری حیرت انگیز، عجیب و غریب ادبی بود! اوایل Coverah خود را به اندازه کافی برای قرار دادن من بود، و آغاز شد فقط عجیب و غریب است که من تعجب آنچه که من در حال وارد شدن. اما من خوشحالم که من پایبندم. جان کندی توله برای این کتاب در سال 1981 برنده پولیتزر شد. متاسفانه، پس از مرگ او چند سال پیش در سن 31 سالگی به خودکشی اعطا شد. @ Dunces @ یکی از انواع است. من مطمئن نیستم که چگونه آن را توصیف کنم یا آنرا طبقه بندی کنم. بنابراین، من فقط چند چیز را به من یادآوری می کنم: ایگناتیس ژاک ریلی، منحصر به فرد ترین قهرمان ضد انسانی شما را ملاقات می کند سیصد چیز. چطوری هس کاملا با رحمت خود @ voip @، خلع سلاح و غیره منتشر گاز با قابلیت اطمینان تکان دهنده. هس تنبل، خب، باکره است، و کاملا بی اطلاع و بی اعتنایی در مورد اینکه دیگران او را درک می کنند. او همچنین یک نابغه است - یک نابغه که در زندگی کاملا بی ثمر است. او با یک فرآیند فکری صحبت می کند و دارای یک دیدگاه منحصر به فرد جهان است که بر اساس یک فلسفه قرون وسطایی غیر قابل درک است. او یک فرد غیر متبحر و غیر مشارکت کننده در جهان است. تا حدی مادرش اصرار می ورزد که بیرون برود و کار کند. پس از آن shenanigans واقعا شروع می شود. ظریف، شبیه ساز، کاریکاتور مبتنی بر، غیر سیاسی صحیح HUMORIf شما می توانید گذشته از نامطلوب مطلق از IJR، شما با صدای بلند با خنده به طور منظم خنده. من بودم. شخصیت ها مسخره و احمقانه هستند واکنش به Ignatius بی ارزش است. معمولا، یا خفگی یا خلع سوزش کامل است. گفتگوی مرگ برای نوشتن بسیار توصیفی نیست (مگر اینکه تأکید بر اندازه ی Ignatius، یا مقدار سایه چشم فیروزه ای بر لپه خانم لوییس). اما گفتگو فوق العاده و خنده دار است و گویش جدید نیواورلئان را به زندگی می دهد. این به خصوص در مورد شخصیت برمه جونز، ooo-wee است! من هر بار که پسر به صحنه رسیدم خوشحال شدم، فقط می توانستم بشنوم که او چه چیزی گفت. بعد به اسکار وایلد، طنز و عجیب و غریب کاملا بر خلاف اسکار وایلد شگفت انگیز نیست، و من از آن لذت بردم که چگونه نویسنده توانست او را با استفاده از آشکارا شخصیت همجنسگرا به نام دوریان گرین. ​​هرگز به نیواورلئان نیامده بودم، مطمئن هستم که من احساس غرور و غرور می کنم که از شناخت مکان ها و مردم آنجا می آید. من همچنین می بینم که چگونه این واکنش های مخلوط می شود. با این حال، برای من، این چنین یک داستان منحصر به فرد، هوشمند، افسانه بود. خیلی باحال!

مشاهده لینک اصلی
وارد فهرستی طولانی از نسخ خطی منتشر شده از نویسندگان جوان که خودکشی کرده اند وارد شوید و این احتمالا به همراه دیوید فاستر والاس، با این تفاوت که DFW قبل از نابودی خود در زمان نامعلوم، شهرت را به دست آورد، وارد کنید. این یکی از طنزهای 50 و 60 ساله است، بیشتر از همه جامعه به عنوان یک کل، دیدگاه های نژادی در خاص، و بسیار بیشتر از کسب و کار و متفرقه تبدیل شدن به یک یاداوری مدرن از یک کلاسیک خاص از سروانتس، هر چند، در واقع، با توجه به غلبه بر غلظت آن در Voltaire با استفاده از هیپربول، بیشتر آن را دیدم. من آن را در نوع خاصی از نوع بازگشتی لذت بخش گذاشتم، با همه ی جوک های کمونیستی، مزخرفات دیوانگی موقت، و شاید کمی با تمام کلیشه های معکوس سیاه طنز ... در آن مرد چاق ما خنده دار شگفت زده شده و ناامید شده است که هر مرد سیاه پوست خود را احترام همیشه می خواهد برای پیوستن به طبقه بی فکر طبقه متوسط ​​... خنده دار بر روی سطح، لامباس از وسط C اما این نوع طنز برای من بسیار کم است، وقتی که به تمام اتهامات سیاه پوستان، مشاغل کمتر از حداقل دستمزد، و بقیه کاریکاتورها، یک قطعه آشکار دوره علی رغم پیروزی پیلتزر در سال 1980 است. گفت و گو شگفت انگیز، موقعیت های پوچ بیش از حد و حتی عکس های خنده دار فمینیسم و ​​اعتراضات خیلی خوب بود. همه آن را به یاد می آورند، اما من کاملا مطمئن نیستم که از طریق سنین یاد می شود مانند برخی افراد فکر کن با ناراحتی.

مشاهده لینک اصلی
بازنگری دو کلمه: خنده دار کلاسیک. عارضه جانبی غیر منتظره در طول یا بعد از خواندن: شدید شدید برای هات داگ. چیز جدیدی که من از خواندن این کتاب یاد گرفتم: داستان غم انگیز جان کندی توالت. مشاهدات عمومی: این یک کتاب عجیب برای من است؛ زیرا یکی از آنهایی که Id را از سالها شنیدند و واقعا هیچ چیز در مورد آن را به غیر از عنوان نمیدانستند. من تصمیم گرفتم آن را پس از دیدن آن در لیست های مختلف در اینجا بررسی کنم، و من داستان داستان چگونگی انتشار کتاب پس از مرگ Tooles را خوانده ام. کدام یک از روش های بد برای شروع یک کمدی است؟ من معمولا نمی توانم داستان هایی درباره ی هر نوعی که افراد جذب کننده خودم را می کشند، از خودشان بگیرم، اما من فکر می کنم خیلی خنده دار بود و Ignatius شخصیت فراموش نشدنی است. حتی اگر نیمی از کتاب را بخواهم که می توانستم از طریق صفحات عبور کنم و خودم را به او احمقانه بزنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب اتحادیه ی ابلهان


 کتاب سرگذشت تام جونز کودک سر راهی
 کتاب خانم مارکوزه، راهنمای موزه
 کتاب سراشیب طولانی
 کتاب اسکیپی جون
 کتاب نیکولا کوچولو و زنگ تفریح
 کتاب مشکل زرافه ای